Ubytování | Hotely


Hotely > Vysočina > Telč > Hotel Antoň

Hotel Antoň - Telč

Hotel Antoň
http://www.hotel-anton.cz

E-mail:
recepce@hotel-anton.cz
Hotel Antoň
Telefon:
+420 567 223 315
Fax:
+420 567 243 862
Adresa:
Slavatovská 92
Telč
58856

Kategorie: hotel ****

Oblast: Českomoravská vrchovina

Objekt hotelu vzniká rekonstrukcí historických budov bývalého družstevního Lihovaru. Historie objektu sahá až do 16. stol., kdy se objevují prví písemné zmínky o již zavedené výrobě potravinářského lihu páleného z brambor. Písemné doklady z r. 1877 hovoří o lihovaru jako o součásti telčského velkostatku, jehož vlastníkem byl Leopold IV. Podstatzký z Lichtenštejna. V dalším průběhu let se vlastníci střídali a po zestátnění v r. 1945 byl objekt součástí podniků na výrobu bramborového lihu. V r. 1969 byla zřízena pěstitelská pálenice – pálila se hlavně slivovice a režná pálenka.
Rekonstrukci, která byla zahájena v r. 1977, se už dokončit nepodařilo. Objekt chátral až do r. 1995, kdy objekt koupili manželé Antoňovi, jako ruinu určenou k demolici. Okamžitě byla zahájena náročná rekonstrukce a přestavba na bezbariérový hotelový komplex. Ing.arch. M. Klang, autor rekonstrukce, nepopírá původní účel stavby. Proč také zakrývat to, co je pro něj charakteristické. Prvním plodem snahy vybudovat hotelové zařízení byla restaurace Lihovar. Dále přestavba pokračuje vybudováním ubytovací kapacity, konferenčních a rekreačních prostor. V současné době je kapacita hotelu 92 lůžek a konferenční prostory a salonky s celkovou kapacitou přes 250 osob. Celý objekt je koncipován jako bezbariérový hotel na klidném a přitom perfektně přístupném místě se snadným přístupem do historického jádra města a zároveň s přímým napojením na četné turistické a cyklistické trasy.

Poloha - dostupnost
Dostupnost Hotelu Antoň je velice snadná. Budova se nachází, přímo vedle zámeckého parku, v těsné blízkosti historického jádra města Telč, které je od roku 1992 zapsané na seznamu světového dědictví památek UNESCO. V sousedství se nachází centrální parkoviště, které je umístěno na trase městského okruhu spojujícího silnici České Budějovice - Brno.

Hotel AntoňSekce

  Wed Dec 12, 2018 23:00:33