Ubytování | Hotely


Hotely > Liberecký kraj > Jizerské hory > Hotel Ještěd

Hotel Ještěd - Liberec 8

http://www.jested.cz

E-mail:
recepce@jested.cz
Hotel Ještěd
Telefon:
485104291
Fax:
485104295
Adresa:
Horní Hanychov 153
Liberec 8
460 08

Kategorie: hotel ***

Oblast: Jizerské hory

Restaurační a hotelové zařízení na vrcholu hory Ještěd je unikátním stavebním dílem. Realizováno bylo v druhé polovině 60. let podle projektu architekta K. Hubáčka, který za něj obdržel Perretovu cenu Mezinárodní unie architektů. Celková koncepce řešení interiérů je navržena tak, aby vyhovovala jak běžným návštěvníkům-turistům, tak náročnějším hostům. Hotel je zařazen do skupiny *** s kapacitou 2 apartmá a 12 dvoulůžkových pokojů rozšířenou o 8 dvojlůžkových pokojů v kategorii *. Celková kapacita se pohybuje kolem 50 lůžek a 20 přistýlek.
V zimních měsících je vstup do hotelu umožněn přes tzv. "Zimní vchod" (točité schodiště). Našim hostům se sníženou pohyblivostí po dohodě rádi umožníme přístup do hotelu přes sklady.

V letní sezóně má host hotelu Ještěd bohaté možnosti výletů do krásného okolí Jizerských hor, do Lázní Libverdy, na zámky Sychrov a Frýdlant. Liberec, hlavní místo Euroregionu Nisa nabízí široký výběr kulturního i sportovního vyžití, např. ZOO, botanická zahrada, plavecký areál aj. V nedalekém Jablonci n.N. je možno navštívit Muzeum skla a bižuterie. Cesta do hlavního města Prahy trvá 1 hodinu. V zimní sezóně slouží návštěvníkům Ještědu sjezdové tratě pro začátečníky i náročnější lyžaře, 8 lyžařských vleků a visutá lanová dráha. Dále středisko skokanských můstků a upravené tratě Jizerské magistrály po hřebenech Jizerských hor.

Hotel JeštědSekce

  Wed Dec 12, 2018 21:43:59