Ubytování | Hotely


Hotely > Jihomoravský kraj > Kyjov

Kyjov - Hotely a ubytování

Město Kyjov je významným střediskem lidové kultury Slovácka - přesněji tzv. Dolňácka. Veškeré folklorní dění v této oblasti má staletou historii a tradice jsou zde dodnes předávány z generace na generaci v živé a autentické podobě, ať už se jedná o překrásné kroje, lidové písničky či zvykoslovné obřady.

K nejzajímavějším místům v samotném Kyjově patří renesanční zámeček se sgrafitovou výzdobou, dnes Vlastivědné muzeum. Na hlavním Masarykově náměstí pak renesanční radnice s věží a barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie, sv. Cyrila a Metoděje při bývalém kapucínském klášteře.
Kyjovsko je rovněž místem s vinařskou tradicí dlouhou přes tisíc let.
Kyjovem protéká říčka Kyjovka (někdy zvaná též Stupava). Nejbližší okolí Kyjova má ráz odlesněné pahorkatiny s poli, sady, vinicemi. Několik kilometrů západně a severně od města se zdvíhají výrazně vyšší, zalesněné vrcholky Věteřovské vrchoviny, Ždánického lesa a Chřibů.

Externí odkazy:
Město Kyjov


Penzion Régio Penzion Régio - Kyjov
kategorie: penzion
Penzion Régio, otevřený v únoru 2010, je moderně zařízené ubytovací zařízení kategorie *** (garni), nabízející ubytování v samotné...
http://www.penzion-regio.cz

Hotel Club Hotel Club - Kyjov
kategorie: hotel ***
Nový hotel v srdci Slovácka, v centu Kyjova. Kapacita 54 lůžek v konfortně vybavených pokojích....
http://www.hotel-club.cz

Bukovanský mlýn Bukovanský mlýn - Bukovany
kategorie: penzion
Areál Bukovanský mlýn*** je postaven na vrcholu kopce mezi obcemi Bukovany a Ostrovánky u Kyjova. Větrný mlýn postavený v r. 2004 ...
http://www.bukovansky-mlyn.cz

>> Zpět na vyhledávání >>
Sekce

  Wed Nov 13, 2019 00:42:49